KLL talkoot

KOULULIIKUNTALIITON SUUNNISTUSMESTARUUSKILPAILUT KEURUULLA 30.-31.8.2019

ORGANISAATIO

INFO: Kirsti Holttinen, Eeva-Liisa Teivaanmäki, Päivi Leppäsalmi, Milka Leppäsalmi

MAJOITUS: Marika Savukoski, Paula Pusa, Heli Sillanpää

ITKUMUURI: Mikko Saarinen

LÄHTÖ 1: Ari Martikainen, Kauko Ahonen, Erkki Ahonen, Pauli Hantula, Mikko Jukola, Juhani Leppäsalmi,

Veli-Matti Tiainen, Ismo Rajala, Mikael Niemelä

LÄHTÖ 2: Martti Makkonen, Erja Sorri, Marja Martikainen, Riikka Tiisanoja, Enni Karkiainen, Antto Kulmala,

Tuomo Ahonen, Pauli Laurila, Pekka Santala, Seppo Perälä, Eero Forsell

ENSIAPU: Juha Levijoki, Saara Pekkanen, SPR:n hoitajat

VALOKUVAUS: Matti Saarinen

LIIKENTEEN OHJAUS: Aulis Aalto, Oiva Kytölä, Kari Holttinen, Jorma Koivisto, Matti Asuinmaa,

Eero Koskinen, Kari Viitanen, Tauno Heikkilä

KAHVIO: Anna-Liisa Viitanen, Marja-Leena Nokelainen, Sinikka Nurminen, Leila Santala, Saara Hietala

Liisa Koskinen, Katriina Pekkarinen, Sirpa Mörsky

RUOKAILU: Marja-Leena Korpinen (lounas pe ja la) Sirpa Kytölä, Eila Kiltinen, Pirkko Perälä, Sirkka Jukola

KULJETUS: Raimo Korpinen

LUVAT JA PELASTUSSUUNNITELMAT: Juha Koskinen

KUULUTUS: Jaakko Sorri, Samuli Peltola

MAALI- JA TULOSPALVELU: Janne Mörsky, (Risto Kivinen), Samu Tuomaala, Arto Alamäki, 

Vesa Leinonen, Matti Mörsky, Juha Niemelä, Pasi Martikainen, Veikko Ahonen

Perjantaina: Päivi Helander + 10 lukiolaista. Lauantaina: Vesa Leinonen + lukiolaisia

GRILLI: Pentti Pekkarinen, Ossi Hietala

RADAT: Lasse Myllyaho, Juhani Kiltinen, Vesa Mäntylä, Mikael Niemelä, 

Matti Mörsky, Samuli Peltola, Juhani Leppäsalmi, Matti Peltola

KISADISKO:

Majoituksen valvonta torstai klo 21.00 – lauantai 12.00

Tarvitsemme lisää toimitsijoita, ilmoittaudu Paulille.


VASTUUHENKILÖT JA YHTEYSTIEDOT

Kilpailun johtaja Pauli Nokelainen 040 706 1344 pauli.nokelainen@gmail.com 1

Varajohtaja

Info ja ilmoittautuminen Kirsti Holttinen 040 969 2950 5

Majoitus Marika Savukoski

Luvat ja pelastussuunnitelmat Juha Koskinen 050 354 6885 1

Pääratamestari Lasse Myllyaho 040 538 0171 lassemyllyaho@gmail.com 5

Ratamestari RR + TR Juhani Kiltinen 0400 642791

Tulospalvelu Risto Kivinen 0440 583 583 risto.kivinen@resultfellows.com 12

Lähtö 1 Ari Martikainen 0400 242 594 10

Lähtö 2 Martti Makkonen 040 834 0646 10

Maalipalvelu Janne Mörsky 050 598 7484

Kilpailukeskus Erkki Virkalahti 0400 645 088 2

Reijo Rikala 040 570 8071

Kuulutus Jaakko Sorri 050 327 8206 2

Liikennejärjestelyt Aulis Aalto 040 560 3131 5

Ensiapu Juha Levijoki 044 537 6856 5

Tiedotus ja viestintä Heli Peltola 040 827 2753 heli.peltola@keuruu.fi 2

Talous Janne Mörsky, Pauli Nokelainen

Kahvio Anna-Liisa Viitanen 040 1863 749 8

Ruokala Marja-Leena Korpinen 040 764 6087

Grilli Pentti Pekkarinen 040 745 2291 2 – 3

Palkintojenjako Kari Rautava 040 530 3777 1

Kisadisko 2

Kutsuvieraat Pauli Nokelainen +

Keuruun kaupunki Heli Peltola

Liikuntapaikat Erkki Virkalahti

liikuntapaikkamestari

Keuruun kaupunki Ulla Luoma 040 837 0562

Tukipalvelupäällikkö

Keuruun kaupunki Vesa Leinonen 050 341 2205

Rehtori, majoituskoulu

Kilpailun suojelija

Kilpailun valvoja Vesa Mäntylä

KLL Terho Tomperi 050 514 2498 Kehittämispäällikkö