Tulokset - Hirvijärvi-hölkkä 26.7.2014

2014 Hirvijärvi-hölkkä

- - - -

38. Hirvijärvijuoksu 26.7.2014

T U L O K S E T © Keuruun Kisailijat

Kilpailun sarjat: P4T4P6T6P8T8P10T10T12MYLLNYLLM55LN55LP16LT16LMYLPNYLPM55P;

- - - -

 

P4 Pojat 4 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Eelis Stenbäck Helsinki 0.10,50 2. Jesse Viinikka Liesjärven Luja 0.11,00 0.00,50 3. Lauri Polvinen Kuhmon Urheilumetsästäjät 0.13,20 0.02,70 4. Paavo Soikkeli Leppävaaran Pyrintö 0.15,40 0.04,90 5. Luka Houhala Liesjärven Luja 0.15,70 0.05,20 6. Teemu Antikainen Espoo 0.16,60 0.06,10 7. Topias Viinikka Liesjärven Luja 0.46,40 0.35,90 8. Verneri Viitanen Liesjärven Luja 1.02,40 0.51,90 8. Rene Houhala Liesjärven Luja 1.02,40 0.51,90

Sarjaluettelo

- - - -

 

T4 Tytöt 4 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Jessi Kuikka Sipoo 0.12,60 2. Iida Tikkala Keuruu 0.13,00 0.00,40 3. Minea Tuomisto Keuruu 0.21,40 0.08,80 4. Veera Viitanen Pylkönmäen Yrittävä 0.25,90 0.13,30 5. Ea Ahopelto Helsinki 0.28,60 0.16,00 6. Edit Hanhiniemi Tampere 0.30,90 0.18,30 7. Elma Apaala Pihlajavesi 1.00,00 0.47,40 8. Noora Antikainen Espoo 1.07,50 0.54,90 8. Aino Tikkala Keuruu 1.07,50 0.54,90

Sarjaluettelo

- - - -

 

P6 Pojat 6 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Alexi Kuikka Sipoo 0.12,70 2. Kaapo Pusa Liesjärven Luja 0.13,60 0.00,90 3. Juho Soikkeli Leppävaaran Pyrintö 0.13,90 0.01,20 4. Lauri Juntunen Multia 0.14,10 0.01,40 5. Emil Tikkala Keuruu 0.14,20 0.01,50 5. Kaius Stenbäck Helsinki 0.14,20 0.01,50 7. Luukas Polvinen Kuhmon Urheilumetsästäjät 0.14,30 0.01,60

Sarjaluettelo

- - - -

 

T6 Tytöt 6 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Aina Lopez Sevilla 0.14,30 2. Selma Martikainen Jyväskylä 0.15,30 0.01,00

Sarjaluettelo

- - - -

 

P8 Pojat 8 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Antti Soikkeli Leppävaaran Pallo 0.14,10 2. Miska Tuomisto Keuruu 0.14,30 0.00,20 3. Aarne Juntunen Multia 0.15,00 0.00,90 4. Eero Lopez Sevilla 0.15,10 0.01,00 5. Emil Ahopelto Helsinki 0.16,00 0.01,90 6. Valtteri Viitanen Pylkönmäen Yrittävä 0.17,70 0.03,60 7. Viljami Viitanen Pylkönmäen Yrittävä 0.17,90 0.03,80

Sarjaluettelo

- - - -

 

T8 Tytöt 8 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Meri Mänty Palokan Riento 0.14,60 2. Iita Pänkäläinen Keuruun Kisailijat 0.14,80 0.00,20 3. Oili Koskela Jyväskylä 0.15,10 0.00,50 4. Senja Viinikka Liesjärven Luja 0.15,60 0.01,00 5. Edla Hanhiniemi Tampere 0.16,90 0.02,30

Sarjaluettelo

- - - -

 

P10 Pojat 10 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Julius Viinikka Liesjärven Luja 1.45,30 2. Elmeri Juntunen Multia 1.47,30 0.02,00 3. Jaakko Pänkäläinen Keuruun Kisailijat 1.49,30 0.04,00 4. Mika Rajakangas Multia 1.56,10 0.10,80

Sarjaluettelo

- - - -

 

T10 Tytöt 10 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Julia Tuomisto Keuruu 1.55,20 2. Kerttu Alamäki Keuruun Kisailijat 1.57,30 0.02,10

Sarjaluettelo

- - - -

 

T12 Tytöt 12 vuotta

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Siiri Pollari JKU 1.42,40

Sarjaluettelo

- - - -

 

MYLL Miehet 6.5 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Jukka Eskelinen Vaajosken Kuohu 27.49,75 2. Janne Ollikanen Keuruun Toverit 33.09,57 5.19,82 3. Tuomas Koskela Jyväskylä 33.22,34 5.32,59 4. Tero Saarinen Multia 33.30,02 5.40,27 5. Marko Kuusela Tampere 40.07,73 12.17,98 6. Seppo Lindström Hämeenlinna 44.29,89 16.40,14 Keskeyttäneet 2 - 45. Tero Lehtonen Multia - 78. Joonas Lindström Riihimäki

Sarjaluettelo

- - - -

 

NYLL Naiset 6.5 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Marjo Alamäki Keuruu 34.51,51 2. Elina Tikkala Keuruun Kisailijat 40.15,84 5.24,33 3. Mari Pänkäläinen Keuruu 53.14,11 18.22,60

Sarjaluettelo

- - - -

 

M55L Miehet 55 vuotta 6.5 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Mauno Vehviläinen Laukaan Urheilijat 29.16,71 2. Raimo Kekälinen Multia 38.29,23 9.12,52 3. Esa Hietanen Ähtärin Urheilijat 43.21,64 14.04,93 4. Toivo Valkonen Vihtavuoren Pamaus 43.22,93 14.06,22 5. Erkki Viinikka Keuruun Kisailijat 44.12,03 14.55,32 6. Matti Pohjola 45.58,17 16.41,46

Sarjaluettelo

- - - -

 

N55L Naiset 55 vuotta 6.5 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Eija Nieminen 31.46,67 2. Anna-Maija Jokiautio Keurusselän Maratoonarit 37.48,81 6.02,14

Sarjaluettelo

- - - -

 

P16L Miehet 16 vuotta 6.5 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Lauri Pollari Jyväskylä 43.40,25 2. Jaakko Pänkäläinen Keuruun Kisailijat 49.58,73 6.18,48

Sarjaluettelo

- - - -

 

T16L Naiset 16 vuotta 6.5 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Olivia Ollikanen Keuruun Toverit 45.33,60 2. Leena Rajakangas Multia 48.53,77 3.20,17 3. Iita Pänkäläinen Keuruu 53.11,08 7.37,48

Sarjaluettelo

- - - -

 

MYLP Miehet 13.9 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Antti Perälä Turku 55.17,21 2. Tuomo Ahonen Keurusselän Maratoonarit 1.03.39,49 8.22,28 3. Mikko Pohjanharju Futursoft Racing Team 1.03.55,98 8.38,77 4. Arno Stenbäck Helsinki 1.07.18,13 12.00,92 5. Timo Humppi Jyväskylä 1.08.21,56 13.04,35 6. Antti Puupponen Laukaa 1.08.36,77 13.19,56 Keskeyttäneet 2 - 7. Oskari Alamäki Keuruun Kisailijat - 67. Janne Valkonen Saarijärven Pullistus

Sarjaluettelo

- - - -

 

NYLP Naiset 13.9 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Mirva Kuoppala Myllymäki 1.03.59,74 2. Susanna Lindström Hämeenlinnan Tarmo 1.10.29,23 6.29,49

Sarjaluettelo

- - - -

 

M55P Miehet 55 vuotta 13.9 km

 

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero 1. Markku Viinikka Keurusselän Maratoonarit 1.09.50,27 2. Matti Viinikka Keurusselän Maratoonarit 1.21.28,49 11.38,22 Keskeyttäneet 1 - 80. Veikko Ahonen Keurusselän Maratoonarit

Sarjaluettelo

 

- - - -