2016

40.Hirvijärvihölkkä 8.7. TULOKSET

P4 Miehet 4 vuotta 0.04 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Juho Pänkäläinen Keuruun Kisailija 0.13,1 2. Emel Järnmark Sipoo 0.14,7 0.01,6 3. Topias Viinikka Luja 0.15,3 0.02,2 4. Niilo Sorri Keuruun Kisailija 0.17,6 0.04,5 5. Niilo Niemelä Luja 0.17,8 0.04,7 6. Onni Tikkala Luja 0.18,1 0.05,0 7. Rene Houhala Luja 0.18,5 0.05,4 8. Eelim Järnmark Sipoo 0.19,6 0.06,5 9. Verneri Viitanen Saarijärvi 0.20,0 0.06,9 10. Uuno Lager 0.30,0 0.16,9

Sarjaluettelo

- - - -

T4 Naiset 4 vuotta 0.04 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Venla Keskinen Keuruu 0.13,6 2. Emma Bergdahl GIF 0.14,1 0.00,5 3. Minea Kotamäki Jyväskylä 0.15,7 0.02,1 4. Inga Hallinen 0.16,5 0.02,9 5. Eveliina Apaala Luja 0.20,0 0.06,4

Sarjaluettelo

- - - -

P6 Miehet 6 vuotta 0.06 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Rico Kotamäki Jyväskylä 0.13,5 2. Jesse Viinikka Luja 0.16,7 0.03,2 3. Luka Houhala Luja 0.17,3 0.03,8 4. Juho Sorri Keuruun Kisailija 0.52,0 0.38,5

Sarjaluettelo

- - - -

T6 Naiset 6 vuotta 0.06 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Ea Ahopelto Htk 0.15,9 2. Meiju Nousimaa Helsinki 0.16,0 0.00,1 2. Enni Heljasvuo Keuruun Kisailija 0.16,0 0.00,1 3. Inari Niemelä Tampere 0.16,6 0.00,7 4. Veera Viitanen Saarijärvi 0.17,4 0.01,5 5. Peppi Hietanen Ähtärin Urheilija 0.18,6 0.02,7 6. Elma Apaala Luja 0.18,7 0.02,8 7. Aino Tikkala Luja 0.27,9 0.12,0

Sarjaluettelo

- - - -

P8 Miehet 8 vuotta 0.06 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Emil Tikkala Luja 0.12,2 2. Lauri Juntunen Väätäiskylä 0.13,3 0.01,1

Sarjaluettelo

- - - -

T8 Naiset 8 vuotta 0.06 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Iida Tikkala Luja 0.15,3

Sarjaluettelo

- - - -

P10 Miehet 10 vuotta 0.4 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Emil Ahopelto Helsinki 1.44,0 2. Kasper Heljasvuo Keuruun Kisailija 1.45,0 0.01,0 3. Aarne Juntunen Väätäiskylä 1.46,0 0.02,0

Sarjaluettelo

- - - -

T10 Naiset 10 vuotta 0.4 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Mimosa Airevuo Lempäälä 1.38,0 2. Meri Mänty Palokan Riento 1.39,0 0.01,0 3. Lea Marchini Geneve 1.49,0 0.11,0 4. Senja Viinikka Luja 1.53,0 0.15,0 5. Irene Niemelä Tampere 1.59,0 0.21,0

Sarjaluettelo

- - - -

P12 Miehet 12 vuotta 0.8 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Julius Viinikka Luja 3.32,0 2. Konsta Heljasvuo Keuruun Kisailija 3.39,0 0.07,0 3. Jaakko Pänkäläinen Keuruun Kisailija 3.57,0 0.25,0 4. Elmeri Juntunen Väätäiskylä 4.15,0 0.43,0

Sarjaluettelo

- - - -

M16L Miehet 16 vuotta 6.5 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Lauri Pollari Jyväskylä 32.22,7 2. Julius Viinikka 39.44,7 7.22,0 3. Jaakko Pänkäläinen Keuruu 40.42,5 8.19,8

Sarjaluettelo

- - - -

N16L Naiset 16 vuotta 6.5 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Siiri Pollari Jyväskylä 39.25,7 2. Kerttu Alamäki Keuruun Kisailija 39.46,3 0.20,6 3. Essi Kaattari KeuPa 43.03,8 3.38,1 4. Iita Pänkäläinen Keuruu 48.40,8 9.15,1

Sarjaluettelo

- - - -

MYLL Miehet 6.5 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Mikael Bergdahl IK Falken 22.35,5 2. Kimmo Heljasvuo KS Maratoonarit 25.59,4 3.23,9 3. Mikael Järnmark Sipoo 38.22,3 15.46,8 4. Riku Isokoski Pesämäen Yritys 40.09,9 17.34,4 5. Vesa Peltola Pesämäen Yritys 40.13,4 17.37,9 6. Juha Pänkäläinen Keuruu 42.06,6 19.31,1

Sarjaluettelo

- - - -

NYLL Naiset 6.5 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Mirva Kuoppala Myllymäki 27.57,9 2. Sanna Pusa Luja 29.04,5 1.06,6 3. Minna Airevuo-Kotamäki 33.03,0 5.05,1 4. Marjo Alamäki Keuruu 34.25,7 6.27,8 5. Saija Keskinen Keuruu 36.46,2 8.48,3 6. Jaana Alamäki Keuruu 43.14,5 15.16,6 7. Sinikka Kälvinmäki Jyväskylä 45.31,8 17.33,9 8. Mari Pänkäläinen Keuruu 49.23,8 21.25,9

Sarjaluettelo

- - - -

M55L Miehet 55 vuotta 6.5 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Tuomo Ahonen KS Maratoonarit 26.22,3 2. Eino Ylä-Hallinen Virtain Urheilija 29.38,6 3.16,3 3. Toivo Valkonen Vihtavuoren Pamau 38.38,1 12.15,8 4. Paavo Kytölä 41.43,4 15.21,1 5. Simo Kutinlahti Luja 42.27,1 16.04,8 6. Erkki Viinikka KS Maratoonarit 44.31,3 18.09,0 7. Matti Pohjola Multia 45.44,7 19.22,4

Sarjaluettelo

- - - -

N55L Naiset 55 vuotta 13.9 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Anna-Maija Jokiautio KS Maratoonarit 36.10,7

Sarjaluettelo

- - - -

MYLP Miehet 13.9 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Aleksi Niemelä JKU 51.38,4 2. Antti Perälä Häjyt Ry 54.26,3 2.47,9 3. Jaakko Sorri Keuruu 56.59,3 5.20,9 4. Eero Ruotsalainen RRR 1.06.28,4 14.50,0 5. Tuomas Koskela Jyväskylä 1.07.20,5 15.42,1

Sarjaluettelo

- - - -

NYLP Naiset 13.9 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Elisa Koivuranta Triathlon Vantaa 1.12.37,4

Sarjaluettelo

- - - -

M55P Miehet 55 vuotta 13.9 km

Sija Nimi Seura Maa/Piiri Loppuaika Ero 1. Seppo Viikki KS Maratoonarit 1.01.01,2 2. Timo Vuorinen Multia 1.06.08,3 5.07,1 3. Jyrki Valkola Multia 1.08.31,4 7.30,2 4. Jouni Hoppula Multia 1.12.22,3 11.21,1 5. Markku Viinikka KS Maratoonarit 1.18.10,2 17.09,0 6. Matti Viinikka KS Maratoonarit 1.19.56,7 18.55,5

Sarjaluettelo