Ilmoittautuneet - Herpmanin poikain juhlakisat 20.6.2014

M 100 m

15 Joona Forsgren Maarian Mahti

37 Joona-Ville Heinä Helsingfors IFK

111 Elmo Lakka Jyväskylän Kenttäurheilijat

146 Miika Mäkinen Riihimäen Kisko

191 Antti Raskinen Anjalan Liitto

226 Antti Tanhuamäki Savonlinnan Riento

227 Santeri Tanner Länsi-Uudenmaan Urheilijat

232 Julius Toivola Jyväskylän Kenttäurheilijat

 

M 800 m

6 Jesper Bengs Vasa IS

29 Janne Hautala Teuvan Rivakka

33 Janne Heikkinen Kuopion Reipas

45 Jussi Huuskonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

48 Sami Hänninen Kuopion Reipas

58 Markus Jokinen Teuvan Rivakka

96 Juha-Pekka Kumpula Teuvan Rivakka

107 Jaakko Laakso Tampereen Pyrintö

115 Saku Lehikoinen Turun Urheiluliitto

119 Arttu Liipo Oulun Pyrintö

133 Samu Mikkonen Kuopion Reipas

144 Waltteri Myötyri Nokian Urheilijat

158 Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot

159 Jouni Nyrönen Jyväskylän Kenttäurheilijat

168 Ismo Pekkanen Karhulan Katajaiset

169 Mikko Pellinen Teuvan Rivakka

176 Olli Pulkkanen Kuopion Reipas

179 Anssi Puttonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

180 Tomi Pyylampi Joensuun Kataja

184 Antti Raittinen Kurikan Ryhti

185 Jussi Raittinen Kurikan Ryhti

186 Mikko Raittinen Kurikan Ryhti

187 Teemu Raittinen Kurikan Ryhti

192 Alex Rauhala Vasa IS

195 Dennis Rehnström Jyväskylän Kenttäurheilijat

196 Aki Rissanen Viipurin Urheilijat

199 Teemu Ruippo Joensuun Kataja

202 Ilkka Saari Alavuden Urheilijat

219 Iiro Surkka Jyväskylän Kenttäurheilijat

254 Christoffer Wärn IK Falken

261 James Tenai Kenia

 

M 3000 m

7 Kennedy Charicha Turun Urheiluliitto

13 Jimmy Finnholm IK Falken

17 Hannu Granberg Lahden Ahkera

19 Matti Haatainen Kuopion Reipas

30 Ville Heikkilä Lammin Säkiä

46 Tommi Hytönen Kenttäurheilijat -58

47 Markus Hämäläinen Haminan Ponteva

53 Panu Jantunen Parikkalan Urheilijat

68 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja

69 Ossi Kekki Lahden Ahkera

71 Jukka Kero Turun Urheiluliitto

76 Joona Kitinoja Seinäjoen Seudun Urheilijat

82 Pekka Klemola Ullavan Kilpa

83 Väinö Klemola Kuopion Reipas

106 Tapani Kärjä Kalajoen Junkkarit

116 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto

151 Samu Nerg Jyväskylän Kenttäurheilijat

158 Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot

170 Oskari Pennanen Joensuun Kataja

183 Topi Raitanen Sjundeå IF

200 Pauli Ruostetsaari GIF

203 Eero Saleva Sjundeå IF

217 Lasse Suonpää Turun Weikot Yleisurheilu

223 Antti Taini Ylikiimingin Nuijamiehet

230 Miika Tenhunen Nivalan Urheilijat

237 Marko Tuokko Naantalin Löyly

249 Konsta Vilkman Jyväskylän Kenttäurheilijat

250 Jouni Virtanen Helsingin Kisa-Veikot

255 Jani Ylisaukko-Oja Arctic Athletics Rovaniemi

266 Aleksi Kortetmaa Toholammin urheilijat

 

M 110 m aj

37 Joona-Ville Heinä Helsingfors IFK

73 Otto Kilpi Jyväskylän Kenttäurheilijat

111 Elmo Lakka Jyväskylän Kenttäurheilijat

155 Perttu Noponen Mikkelin Kilpa-Veikot

188 Otto Raja-Aho Ähtärin Urheilijat

209 Otto Seppälä Lamminpään Korpi

222 Niko Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat

226 Antti Tanhuamäki Savonlinnan Riento

 

M Pituus

 

5 Halmela Arttu Honkajoen Seudun Urheilijat

12 Janne Etelämäki Kuortaneen Kunto

15 Joona Forsgren Maarian Mahti

86 Joona Kokkola Valtimon Vasama

146 Miika Mäkinen Riihimäen Kisko

232 Julius Toivola Jyväskylän Kenttäurheilijat

240 Pasi Tupasalo Jyväskylän Kenttäurheilijat

 

M Kuula

14 Mika Flinkkilä Seinäjoen Seudun Urheilijat

66 Matti Kahilainen Pihtiputaan Tuisku

154 Tomi Nissinen Muuramen Yritys

212 Ville Siiskonen Kangasniemen Kalske

 

M Kiekko

78 Kalle Kivioja Nokian Urheilijat

80 Ville Kivioja Nokian Urheilijat

153 Pyry Niskala Vasa IS

161 Teemu Olli Joensuun Kataja

175 Teemu Poikolainen Joensuun Kataja

260 Johan Åkerlund IF Länken

 

M 3-ottelu

25 Kalle Harmaala Jyväskylän Kenttäurheilijat

26 Juuso Hassi Oriveden Ponnistus

51 Sami Itani Jyväskylän Kenttäurheilijat

57 Jesse Jokinen Sysmän Sisu

73 Otto Kilpi Jyväskylän Kenttäurheilijat

142 Ville Mylläri Heinäveden Yleisurheilijat

155 Perttu Noponen Mikkelin Kilpa-Veikot

204 Elmo Savola Lappajärven Veikot

239 Aleksi Tuononen Ähtärin Urheilijat

258 Otto Ylöstalo IF Sibbo-Vargarna

 

M17 Keihäs

27 Jaakko Hauta-Aho Töysän Veto

167 Mikko Pekkala Jyväskylän Kenttäurheilijat

218 Niko Suontakanen Reisjärven Pilke

 

M19 Kiekko

66 Matti Kahilainen Pihtiputaan Tuisku

79 Olli Kivioja Nokian Urheilijat

110 Veikko Laitinen Keuruun Kisailijat

198 Mika Ruhtinas Jyväskylän Kenttäurheilijat

 

N 200 m

32 Inari Heikkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

42 Pinja Horppu Savonlinnan Riento

52 Janina Jaatinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

59 Anna Julin IF Nykarlebynejden

67 Jonna Kangasniemi Noormarkun Nopsa

98 Ella Kumpulainen Savonlinnan Riento

99 Eveliina Kumpulainen Kuopion Reipas

102 Sini Kuronen Mikkelin Kilpa-Veikot

120 Katariina Liipo Oulun Pyrintö

121 Kadi Lindman Vasa IS

127 Vilma Mainio Jyväskylän Kenttäurheilijat

128 Emilija Manninen Jyväskylän Kenttäurheilijat

163 Mette Paavolainen IK Falken

172 Pauliina Perttula Kenttäurheilijat -58

173 Petra Perttula Kenttäurheilijat -58

174 Petriina Perttula Kenttäurheilijat -58

177 Aino Pulkkinen Äänekosken Urheilijat

201 Eliisa Räsänen Tampereen Pyrintö

224 Janita Tammisalo Tampereen Pyrintö

225 Tiia Tammisalo Tampereen Pyrintö

262 Johanna Julin IF Nykarlebynejden

269 Cecilia Långnabba IK Falken

 

N 800 m

9 Heidi Eriksson IK Falken

10 Zenitha Eriksson IK Falken

41 Pihla Hokkanen Savonlinnan Riento

44 Anna Huostila Oriveden Ponnistus

88 Hilkka Kontro Helsingin Kisa-Veikot

109 Roosa Lahtinen Tampereen Pyrintö

129 Johanna Matintalo Turun Urheiluliitto

136 Jonna Monto Savonlinnan Riento

140 Maria Murtorinne Kuopion Reipas

141 Elina Myllymäki Seinäjoen Seudun Urheilijat

143 Ellinoora Myötyri Nokian Urheilijat

150 Laura Nakolinna Turun Urheiluliitto

208 Saija Seppä Suolahden Urho

215 Ella Suihko Tampereen Pyrintö

221 Johanna Sällinen Turun Urheiluliitto

243 Maria Valtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat

248 Marianne Viitamaa Vammalan seudun Voima

 

N 3000 m

8 Nina Chydenius Viipurin Urheilijat

20 Iida Haataja Lapin Lukko

21 Minna Haka-Risku Vammalan seudun Voima

23 Linnea Harala Someron Esa

43 Minttu Hukka Karhulan Katajaiset

49 Sonja Ilomäki Jyväskylän Kenttäurheilijat

70 Andreina Kero Turun Urheiluliitto

81 Sanni Klemelä Forssan Salama

84 Päivi Knutar Kälviän Tarmo

104 Johanna Kykyri Kälviän Tarmo

112 Minna Lamminen Helsingin Kisa-Veikot

132 Suvi Miettinen Turun Urheiluliitto

147 Venla Mäkäräinen Kuopion Reipas

152 Katri Niemistö Jyväskylän Kenttäurheilijat

156 Saara Norrgrann IF Länken

220 Minna Syvälä Espoon Tapiot

231 Henni Tofferi Viipurin Urheilijat

238 Mira Tuominen Valkeakosken Haka

242 Hanna Uski Turun Urheiluliitto

265 Angela Kainulainen Vammalan Seudun Voima

 

N Korkeus

11 Heidi Erkinheimo Seinäjoen Seudun Urheilijat

91 Vilma Koskinen Lempäälän Kisa

126 Sini Lällä Oriveden Ponnistus

165 Elin Pajunen IF Åsarna

210 Mari Sepänmaa Alavuden Urheilijat

241 Heta Tuuri Lahden Ahkera

251 Viivi Voutilainen Turun Urheiluliitto

259 Ilona Äyräväinen Karhulan Katajaiset

 

N Pituus

22 Tiina Hakanen Tampereen Pyrintö

67 Jonna Kangasniemi Noormarkun Nopsa

94 Ida Kriikkula Soinin Sisu

101 Paula Kuronen Mikkelin Kilpa-Veikot

102 Sini Kuronen Mikkelin Kilpa-Veikot

121 Kadi Lindman Vasa IS

127 Vilma Mainio Jyväskylän Kenttäurheilijat

137 Juulia Montonen Multian Jyske

145 Emmi Mäkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

148 Roosa Määttälä Kokkolan Veikot

149 Anna NAZAROVA-KLYASHTORNAYA Russia

164 Anna Pajunen IF Åsarna

166 Marika Partinen Joensuun Kataja

178 Emma Pullola Vaasan Vasama

233 Sini Toivola Jyväskylän Kenttäurheilijat

236 Elina Torro Lappeenrannan Urheilu-Miehet

 

N Kuula

40 Katri Hirvonen Joensuun Kataja

72 Taija Keskinen Ylistaron Kilpa-Veljet

90 Milla Koski-Vähälä Limingan Niittomiehet

105 Kaisa Kymäläinen Oriveden Ponnistus

117 Helena Leveelahti Virtain Urheilijat

0 Minna-Marjatta Liimatainen Alajärven Ankkurit

 

N Kiekko

40 Katri Hirvonen Joensuun Kataja

62 Heini Järventausta Lempäälän Kisa

87 Tanja Komulainen Tampereen Pyrintö

117 Helena Leveelahti Virtain Urheilijat

214 Salla Sipponen Keuruun Kisailijat

 

N  3-ottelu

31 Hertta Heikkinen Lieksan Urheilijat

34 Jutta Heikkinen Lieksan Urheilijat

101 Paula Kuronen Mikkelin Kilpa-Veikot

160 Elisa Oksanen Tampereen Pyrintö

162 Ida Otstavel Pargas IF

193 Heini Raunio Tampereen Pyrintö

211 Kirsti Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

213 Miia Sillman Tampereen Pyrintö

229 Juuli-Anna Tauren Jyväskylän Kenttäurheilijat

 

P11 60 m

54 Miika Jokela Alavuden Urheilijat

85 Tuomas Koivisto Säynätsalon Riento

92 Aapo Koto Keuruun Kisailijat

93 Panu Koto Keuruun Kisailijat

103 Miro Kuusjärvi Jyväskylän kenttäurheilijat

138 Kristian Moreno Pylkönmäen Yrittävä

171 Joona Penttinen Multian Jyske

246 Santtu Vehkala Suolahden Urho

247 Tuukka Vehkala Suolahden Urho

 

P11 Pituus

54 Miika Jokela Alavuden Urheilijat

85 Tuomas Koivisto Säynätsalon Riento

92 Aapo Koto Keuruun Kisailijat

93 Panu Koto Keuruun Kisailijat

103 Miro Kuusjärvi Jyväskylän kenttäurheilijat

171 Joona Penttinen Multian Jyske

246 Santtu Vehkala Suolahden Urho

247 Tuukka Vehkala Suolahden Urho

 

P13 60 m

3 Eetu Ahonen Jämsänkosken Ilves

18 Valtteri Gråsten Kaipolan Vire

75 Joona Kinnunen Haapajärven Kiilat

97 Eetu Kumpulainen Kuopion Reipas

118 Richard Liemula Kuopion Reipas

125 Vilho Luoma Lapuan Virkiä

197 Benjamin Roth Keuruun Kisailijat

235 Ville Toivonen Ähtärin Urheilijat

264 Kosti Katainen Keuruun Kisailijat

270 Rickhard Tenhunen Ähtärin Urheilijat

 

P13 Korkeus

3 Eetu Ahonen Jämsänkosken Ilves

54 Miika Jokela Alavuden Urheilijat

118 Richard Liemula Kuopion Reipas

125 Vilho Luoma Lapuan Virkiä

197 Benjamin Roth Keuruun Kisailijat

 

P15 100 m

75 Joona Kinnunen Haapajärven Kiilat

97 Eetu Kumpulainen Kuopion Reipas

205 Tarmo Savola Lappajärven Veikot

 

P15 Keihäs

28 Juhani Hauta-Aho Töysän Veto

205 Tarmo Savola Lappajärven Veikot

234 Juuso Toivonen Ähtärin Urheilijat

 

P9 40 m

35 Antto-Ville Heinonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

56 Veeti Jokela Alavuden Urheilijat

61 Tommi Järvenpää Keuruun Kisailijat

74 Eemi Kinnunen Haapajärven Kiilat

131 Matias Mettälä Helsingin Kisa-Veikot

182 Jaakko Pänkäläinen Keuruun Kisailijat

245 Kimi Vehkala Suolahden Urho

252 Konsta Vuorela Jyväskylän Kenttäurheilijat

268 Aleksi Lyyra Jyväskylän kenttäurheilijat

271 Marcus Tenhunen Ähtärin Urheilijat

 

P9 Pituus

35 Antto-Ville Heinonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

56 Veeti Jokela Alavuden Urheilijat

61 Tommi Järvenpää Keuruun Kisailijat

74 Eemi Kinnunen Haapajärven Kiilat

131 Matias Mettälä Helsingin Kisa-Veikot

182 Jaakko Pänkäläinen Keuruun Kisailijat

245 Kimi Vehkala Suolahden Urho

252 Konsta Vuorela Jyväskylän Kenttäurheilijat

268 Aleksi Lyyra Jyväskylän kenttäurheilijat

271 Marcus Tenhunen Ähtärin Urheilijat

 

T11 60 m

1 Jonna Ahola Kaipolan Vire

36 Varpu-Sofia Heinonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

60 Ilona Järvenpää Keuruun Kisailijat

77 Emilia Kivelä Ähtärin Urheilijat

108 Jenna Lahti Suolahden Urho

114 Silja Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68

130 Elina Mettälä Helsingin Kisa-Veikot

135 Tessa Moisio Kaipolan Vire

206 Riikka Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat

 

T11 Pituus

1 Jonna Ahola Kaipolan Vire

36 Varpu-Sofia Heinonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

60 Ilona Järvenpää Keuruun Kisailijat

108 Jenna Lahti Suolahden Urho

114 Silja Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68

130 Elina Mettälä Helsingin Kisa-Veikot

135 Tessa Moisio Kaipolan Vire

206 Riikka Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat

 

T13 60 m

4 Saara Ahonen Keuruun Kisailijat

24 Wilhelmiina Harju Jyväskylän Kenttäurheilijat

95 Johanna Kulmala Keuruun Kisailijat

113 Salla Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68

123 Viivi Lukin Kuopion Reipas

157 Veera Nousiainen Keuruun Kisailijat

189 Jenna Rajala Keuruun Kisailijat

190 Linda Rasinmäki Keuruun Kisailijat

207 Milla Schutskoff Jyväskylän kenttäurheilijat

216 Kiia Suomalainen Jämsänkosken Ilves

228 Janette Tanninen Multian Jyske

 

T13 Korkeus

2 Rosanna Ahola Kaipolan Vire

4 Saara Ahonen Keuruun Kisailijat

24 Wilhelmiina Harju Jyväskylän Kenttäurheilijat

114 Silja Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68

157 Veera Nousiainen Keuruun Kisailijat

189 Jenna Rajala Keuruun Kisailijat

190 Linda Rasinmäki Keuruun Kisailijat

207 Milla Schutskoff Jyväskylän kenttäurheilijat

228 Janette Tanninen Multian Jyske

 

T15 100 m

39 Pinja Hirvilahti Kaipolan Vire

99 Eveliina Kumpulainen Kuopion Reipas

122 Mette Lukin Kuopion Reipas

137 Juulia Montonen Multian Jyske

225 Tiia Tammisalo Tampereen Pyrintö

263 Katri Katainen Keuruun Kisailijat

 

T15 Korkeus

39 Pinja Hirvilahti Kaipolan Vire

263 Katri Katainen Keuruun Kisailijat

 

T15 Keihäs

90 Milla Koski-Vähälä Limingan Niittomiehet

157 Veera Nousiainen Keuruun Kisailijat

244 Veera Vastamäki Joensuun Kataja

257 Roosa Ylönen Hankasalmen Hanka

 

T9 40 m

16 Anni Forss Lempäälän Kisa

38 Karoliina Hirvelä Jämsänkosken Ilves

50 Elli Isoluoma Jyväskylän Kenttäurheilijat

55 Sanni Jokela Alavuden Urheilijat

63 Pirkko Järvikylä Suolahden Urho

64 Minttu Järvinen Keuruun Kisailijat

65 Tuuli Järvinen Keuruun Kisailijat

89 Tea Konttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

100 Viivi Kupiainen Hartolan Voima

124 Anni Lukkarinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

134 Maisa Moisio Kaipolan Vire

139 Sofia Moreno Pylkönmäen Yrittävä

181 Iita Pänkäläinen Keuruun Kisailijat

253 Venla Vuorela Jyväskylän Kenttäurheilijat

256 Janette Ylisoini Keravan Urheilijat

267 Alisa Lyyra Jyväskylän kenttäurheilijat

272 Pricilla Tenhunen Ähtärin Urheilijat

 

T9 Pituus

16 Anni Forss Lempäälän Kisa

38 Karoliina Hirvelä Jämsänkosken Ilves

50 Elli Isoluoma Jyväskylän Kenttäurheilijat

55 Sanni Jokela Alavuden Urheilijat

63 Pirkko Järvikylä Suolahden Urho

64 Minttu Järvinen Keuruun Kisailijat

65 Tuuli Järvinen Keuruun Kisailijat

89 Tea Konttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

100 Viivi Kupiainen Hartolan Voima

124 Anni Lukkarinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

134 Maisa Moisio Kaipolan Vire

139 Sofia Moreno Pylkönmäen Yrittävä

253 Venla Vuorela Jyväskylän Kenttäurheilijat

256 Janette Ylisoini Keravan Urheilijat

267 Alisa Lyyra Jyväskylän kenttäurheilijat

272 Pricilla Tenhunen Ähtärin Urheilijat

- - - -

Facebook Kisailijat