Maastojuoksukilpailut 24.5.2014

Maastojuoksut 24.5.2014

Keuruun keskustan kuntoradalla kisattiin Keski-Suomen sisulisämaastot ja
Suomen Aikuisurheiluliiton Keski-Suomen  pm-maastot.

sekä Martin kympin ratamatkat urheilukentällä.

Keski-Suomen sisulisämaastot, Keuruu 24.5.2014

T9 1km

1. Tuuli Järvinen             Keuruun Kisailijat                                 4.17
2. Maisa Moisio                Kaipolan Vire                                         4.18
3. Heta Virkajärvi             Kaipolan Vire                                         4.19
4. Saga Koppeli               Jyväskylän Kenttäurheilijat                 4.23
5. Sofia Moreno               Pylkönmäen Yrittävä                            4.28
6. Tea Konttinen              Jyväskylän Kenttäurheilijat                 4.30
7. Alisa Marin                   Pihtiputaan Tuisku                               4.32
8. Eerika Siekkinen         Pihtiputaan Tuisku                               4.35
9. Rosa  Siekkinen          Pihtiputaan Tuisku                               4.36
10. Silja Peltola                Jämsänkosken Ilves                             4.38
11. Anni Lukkarinen       Jyväskylän Kenttäurheilijat                 4.53
12. Iita Pänkäläinen        Keuruun Kisailijat                                 4.54
13. Karoliina Hirvelä       Jämsänkosken Ilves                             5.04
14. Ellen Immonen          Jyväskylän Kenttäurheilijat                 5.05
15. Minttu Järvinen         Keuruun Kisailijat                                 6.04

P9 1km
1. Joona Savukoski        Keuruun Kisailijat                                 4.01
2. Vilho Stenman            Uuraisten Urheilijat                               4.03
3. Aapo Virkajärvi            Kaipolan Vire                                         4.34
4. Konsta Heljasvuo        Keuruun Kisailijat                                 4.40
5. Leo-Matti Heinänen    Suolahden Urho                                   4.55
6. Jaakko Pänkäläinen  Keuruun Kisailijat                                 5.00

T10 1km
1. Jenni Kiminkinen       Pylkönmäen Yrittävä                            4.04
2. Tiisa Paukku                Pihtiputaan Tuisku                               4.13
3. Riina Palonen             Viitasaaren Viesti                                  4.15
4. Roosa Marin                Pihtiputaan Tuisku                               4.16
5. Nelli Pajula                   Jyväskylän Kenttäurheilijat                 4.39

P10 1km
1. Juho Virkajärvi             Kaipolan Vire                                         3.59
2. Kalle Siekkinen           Pihtiputaan Tuisku                               4.08

T11 1km
1. Varpu-Sofia Heinonen Jyväskylän Kenttäurheilijat              3.53
2. Tessa Moisio                Kaipolan Vire                                         4.00
3. Iiris Helander               Jyväskylän Kenttäurheilijat                 4.02
4. Nita Rasi                       Pihtiputaan Tuisku                               4.03
5. Sini Rahkonen            Viitasaaren Viesti                                  4.15
6. Jenna Lahti                  Suolahden Urho                                   5.00

P11 1km

1. Lauri Pietiläinen          Viitasaaren Viesti                                  3.56
2. Ville Siekkinen            Pihtiputaan Tuisku                               4.01

T12 2km                           
1. Emmi Pennanen         Jyväskylän Kenttäurheilijat                 8.09
2. Neili Marjanen             Jyväskylän Kenttäurheilijat                 8.14
3. Venla Marjanen           Kaipolan Vire                                         8.17
4. Siiri Salo                       Jyväskylän Kenttäurheilijat                 8.44
5. Camilla Forsberg         Laukaan Urheilijat                                8.48
6. Sanni Möller                Suolahden Urho                                   8.49
7. Emmi Lahtela               Kaipolan Vire                                         9.03
8. Lilli Kärkkäinen           Jyväskylän Kenttäurheilijat                 11.06

P12 2km
1. Tommi Ilomäki              Jyväskylän Kenttäurheilijat                 7.47
2. Antti Rolig                     Jyväskylän Kenttäurheilijat                 7.51
3. Eetu Marin                    Pihtiputaan Tuisku                               8.04
4. Joonatan Kemppainen Pihtiputaan Tuisku                            8.27
5. Onni Ikonen                 Hankasalmen Hanka                           9.46
6. Eetu Ahonen               Jämsänkosken Ilves                             9.59

T13 2km
1. Lotta Mäkinen              Jyväskylän Kenttäurheilijat                 7.44

P13 2km
1. Eemil Helander           Jyväskylän Kenttäurheilijat                 7.08
2. Valtteri Konttinen        Jyväskylän Kenttäurheilijat                 7.34
3. Heikki Marin                 Pihtiputaan Tuisku                               7.45
4. Voitto-Pekka Peltola   Jämsänkosken Ilves                             8.16

T14 3km
1. Milla Seppä                  Suolahden Urho                                   12.33
2. Vera Marin                    Pihtiputaan Tuisku                               15.33

P14 3km
1. Patrik Siekkinen          Jyväskylän Kenttäurheilijat                 12.55
2. Niclas Forsberg           Laukaan Urheilijat                                13.43
3. Kim Siekkinen             Pihtiputaan Tuisku                               13.45
 

T15 3km
1. Siiri Möller                    Suolahden Urho                                   12.25
2. Heini Ikonen                Hankasalmen Hanka                           12.42
 

P15 3km
1. Miika Lehtinen             Jyväskylän Kenttäurheilijat                 10.26
2. Jone Myyryläinen       Pihtiputaan Tuisku                               12.07

Aikuisurheiluliiton Keski-Suomen pm-maastot Keuruu 24.5.2014

N30 6km
1. Marika Savukoski        Keuruun Kisailijat                                 26.14

M30 6km
1. Joni Seppä                   Keuruun Kisailijat                                 22.21

M35 6km
1. Jarmo Kuorinki            Suolahden Urho                                   23.41
2. Kimmo Heljasvuo        Keuruun Kisailijat                                 25.21

N50 4km
1. Arja Hirvelä                   Jämsänkosken Ilves                             22.17

M60 4km
1. Väinö Jurvanen          Harjun Urheilijat 82                               27.15

M65 4km
1. Jorma Plattonen          Äänekosken Huima                              19.35

N70 2km
1. Pirjo Karetie                  Jyväskylän Kenttäurheilijat                 11.05
2. Sirkka Liimatainen      Harjun Urheilijat 82                               15.15

M70 2km
1. Toivo Vainio                 Harjun Urheilijat 82                               10.31
2. Olavi Hintikka              Harjun Urheilijat 82                               10.51

M75 2km
1. Eino Manninen           Saarijärven Pullistus                            10.22

- - - -

Facebook Kisailijat

- - - -